Kapitánský kurz

Být kapitánem na své lodi je boží. Obvzlášť, když si můžete půjčit loď skoro kdekoliv na světě a objevovat tak zemi jako dávní mořeplavci.

Pro koho se kurz hodí?

Každý kdo se na jachtě již plavil, nebo ho to jen šíleně láká je dobrým adeptem. Není potřeba mít žádné speciální zkušenosti, ani znalosti, trpělivý instruktor Honza vás naučí vše co bude třeba.

Co je cílem kurzu?

Cílem kurzu je připravit “plavčíka” na úspěšné složení ústní teoretické zkoušky na “chorvatské papíry” Voditelj brodice B a zároveň natrénovat a vysvětlit vše co správný kapitán musí umět, když chce sám poprvé vyplout. Je to tedy mix dovolené, teorie i léty vyladěné praxe.

Kde to bude a s kým budeme plachtit?

Kurz probíhá v Chorvatsku přímo na plachetnici. Na tu se v sobotu nastěhujeme a po 6 dní na ni budeme trénovat, jíst, pít, spát a bavit se. Zároveň uvidíme plno ostrovů, které jsou běžným “suchozemcům” těžko dostupné.

Před kurzem se tě ujmu já – Honza Husák a probereme vše potřebné, abys věděl/a, že je to to pravé ořechové. Dostaneš ode mě literaturu a tréningové materiály. Budeme ve spojení před kurzem, na kurzu (který povedu) i po něm – v rámci ročního mentoringu zdarma.

S kým budu na lodi?

Na lodi budu určitě já – co by hlavní “Freak” a instruktor a poté buďto další stejně naladění adepti, nebo třeba parta tvých známých. Každopádně nás tam nebude více jak 4 budoucí kapitání a já – abysme stihli naplout tolik potřebné námořní míle. tak jako většána detailů i složení posádky je o domluvě.

Kdy se rozhodnout a kdy jet?

Kurzy jezdíme většinou na jaře nebo na podzim, kdy celé moře patří jenom nám a počasí je zábavnější. Nejsme Čedok, takže nečekejte, že budeme vypisovat nějaké termíny “jen tak”. Se 100% adeptů se předem známe a dáváme dohromady posádky, které často zůstávají přáteli na celý život. Pro to je nejdřív potřeba dát o sobě alespoň letmo vědět! Určitě tak najdeme nejlepší termín i řešení.

Jaké “papíry” obdržím a k čemu mi budou?

Chorvatský “Voditelj brodice kategorie B” opravňuje majitele k vedení námořní rekreační jachty do výtlaku 30t v Chorvatských teritoriálních vodách = 1185 ostrovů v délce 6278km. Dobře kryté vody, dostatek přístavů, marín a bezpečných bójek dělá z Chorvatska TOP jachtařskou destinaci v Evropě. Průkaz tedy zaručeně “vydrží” na dostatek úžasných plaveb nejen po Chorvatsku. V ostatních zemích je nutné jeho uznání předem ověřit u charterové společnosti (půjčovny lodí).

Jak probíhá kurz a zkouška?

Příprava na kurz probíhá již v čechách a následně pokračuje 7 denní plavbou v Chorvatsku, kde si budoucí kapitáni vše na vlastní kůži osahají a dostanou dost poznámek a tipů. Zkouška probíhá na kapitanátě (námořním úřadě) v Šibeniku a trvá cca 15 minut. Vše co je potřeba na zkoušku si procvičíme společně, tudíž její složení je na 99% jisté.

Jsem kapitán a co dál?

Kapitánským průkazem to začíná. Prošli jsme si roky drsných pokusů a omylů, abysme věděli že dobrá rada je k nezaplacení. Proto budu k dispozici na telefonu (nebo v Praze na pivu) při přípravě vaší první plavby a zároveň i při ní – pokud se bude něco neobvyklého dít. Tato služba je v rámci kurzu a je to důkaz, že nám nejde jen o to vyvézt co nejvíce klientů na moře a nechat je plavat. Jsme tu, společně, jsme námořníci – jedna krevní skupina.

Kromě kurzů podnikáme také plavby nejrůznějších stylů od expediční po tréningové na kterých vás moc rádi uvidíme.

Kolik to bude celé stát?

Svoboda kterou člověk průkazem získá se těžko oceňuje. Pro někoho je to další dovednost, která ho posouvá dál v jeho rozvoji, pro někoho je to prostředek jak uniknout davovým dovoleným.

My uděláme maximum, abyste za peníze dostali maximum toho co chcete.

Cenová rovina je kolem 12-15.000,- Kč/osobu. Přesná částka se odvíjí od termínu a počtu účastníků (a případně jejich doprovodu).

V ceně obdržíte:

  • teoretickou přípravu v ČR (v rozsahu 1-2 půldnů)
  • studijní literaturu a seznam rad a tipů
  • pronájem jachty a ubytování na ní po dobu kurzu (7 dní)
  • RYA Yachtmaster kapitána co by vašeho instruktora
  • veškeré poplatky za mariny, úklid lodě i naftu
  • roční mentoringová podpora (na telefonu nebo osobně) pro váš první charter

Navíc je potřeba počítat s:

  • poplatkem cca 3000,- za zkoušku na kapitanátu
  • dopravou do a z Chorvatska
  • společnou stravu na lodi (dělenou rovným dílem)
  • cestovním pojištěním, případně pojištěním storna