Team

Team

Kdo stojí za Sea Freaks

Ačkoliv se po moři plaví tisíce kapitánů (přes léto v Chorvatsku i českých), není role kapitána vhodná pro každého. Důkazem toho je často poškozená loď nebo zkažená dovolená posádky. Je to podobné jako letět s pilotem nebo řidičem autobusu, který nemá potřebné zkušenosti nebo praxi. My dáváme přípravě i plachtění samotnému stovky hodin práce, proto si můžeš na lodi v klidu užívat, bavit se a neřešit malichernosti.

Jan Husák

otec myšlenky - hlavní Sea Freak

Potkáte mě na většině plaveb, stejně tak jako na našem emailu a telefonu.

  Petr Havel

  dobrodruh a jachtař tělem i duší

  Ve větru a vlnách je Petr jako doma, má rád adrenalinové plavby.

   Jiří Králík

   podnikavý a vždy pozitivní námořník

   Jirka Vám s úsměvem na tváři ukáže jak vypadá opravdová letní dovolená.

    Co znamená být kapitánem?

    Nejde jen o to znát dobře moře a loď.
    Kapitán je ušlechtilá funkce a v našem podání se v něm snoubí tyto vlastnosti:
    • rozvážnost a rozhodnost
    • dobrodružná povaha
    • odvaha
    • smysl pro humor
    • empatie
    Kapitán je tvým průvodcem, zdravotníkem, parťákem, občas kuchařem, ale především “řidičem” lodě. Zodpovídá za loď, životy a zdraví posádky, proto ví, co se může a musí, aby byla plavba bezpečná, komfortní a zábavná – prostě ta “správná jízda”.

    V praxi to znamená, že kapitán plánuje trasu podle aktuálního stavu počasí a preferencí skupiny. Naslouchá, navrhuje možnosti a podle potřeby je přizpůsobuje. K tomu využívá veškerých svých znalostí a zkušeností, které nabyl dlouholetými plavbami a kurzy.

    My “Sea Freaks” věnujeme každý okamžik tomu, aby ses cítil/a na lodi fajn a přitom se snažíme být “neviditelní” a nerušit tvoje krásné chvilky.

    Profesní kompetence

    Bereme věci zodpovědně. Proto dbáme na proškolení kapitánů v nejvyšší možné míře. Spolu s Francií a USA je nejuznávanější námořnickou zemí Velká Británie. Proto jsme zvolili kurzy a zkoušky RYA (Royal Yachting Association) jež je Britská a zároveň celosvětově nejrespektovanější platforma pro kapitánské průkazy a jachtařské vzdělávání celkově.

    Princip výcviku kapitánů je založen na vysokých nárocích na samostatnost a nezávislost na cizí pomoci a moderním vybavení.
    V praxi to znamená, že si kapitán je schopen poradit v krizových situacích i s minimem prostředků. Má li však tyto prostředky, je zároveň prakticky trénován na jejich bezchybné využití.

    Zkrátka a jasně, co by sis neměl/a zapomenout sebou přibalit na pustý ostrov? Ano, správně! Jsou to naši kapitáni! 😉

    • kapitánský průkaz RYA Yachmaster nebo Coastal skipper
    • RYA komerční doložka
    • pojištění odpovědnosti
    • kurz VHF vysílačky
    • ISAF kurz přežití na moři
    • kurz první pomoci na odlehlých místech
    • kurz trimování plachet

    Jak se rodí Freak.. aneb něco více o zakladateli

    Jmenuji se Jan Husák, a na svět jsem přišel roku 1984. Nikdy mě nebavil fotbal, sezení doma ani na přednáškách. To se odrazilo na nekonečném seznamu koníčků, sportů a prací ke kterým sem se za svůj život nachomýtl. Z těch, které nezůstali nenávratně v propadlišti dějin stojí za zmínku cestování s batohem nebo v offroadu, výroba nábytku, ale i péče o les nebo výpomoc v neziskové organizaci Prázdninová škola lipnice. Ruce a nohy si rád protahuji na alpských vrcholcích, gravitaci škádlím i na kole nebo v zimě na lyžích a snowboardu.

    Na živobytí jsem si vydělával mimo jiné tvorbou grafiky a webů, zasněžováním sjezdovek na Novém Zélandu, ale také co by junior analytik v ČSOB.
    Posledních 10 let se u mě neslo (mimo jachtingu a cestování) v duchu podnikání v rodinné firmě a péči o svojí báječnou dceru.

    Rád se nechávám inspirovat výjimečnými příběhy ostatních lidí a lehko se nechávám strhnout do nejrůznějších “bláznivých” projektů. Neustále sním a něco organizuji.

    “Sni, jako bys měl žít navždy. Žij, jako bys měl zemřít dnes.”