Plavba SAIL kapitánský kurz

Plavba SAIL kapitánský kurz

Chorvatsko > Biograd / Šibenik

Kam vyrazíme

Být dobrým kapitánem je celoživotní poslání, ale začít plachtit lze snadno. A s dobrou radou do začátku ještě snáz. Staň se kapitánem a buď na moři svým šéfem. Máme pro tebe týden našlapaný praktickým tréningem, kde budeš mít v ruce kormidlo dlouhé hodiny. Dozvíš se vše potřebné pro složení chorvatských zkoušek na kapitánský průkaz Voditel Brodice B – opravňující vést rekreační jachty do výtlaku 30 tun (což je opravdu hodně) až 12 námořních mil od pobřežní linie.Co zažijeme

Chorvatsko mimo sezónu nám krásně poslouží dostatkem infrastruktury a zároveň budeme mít moře jen pro sebe.
Jako jediní pořádáme kurz pro maximálně 4 účastníky, na moderní lodi větší než 40 stop. To zaručuje, že bude mít každý dost času na vyzkoušení všech manévrů s lodí, které se běžně v Chorvatsku půjčují. Proto až pojedeš jako kapitán s kamarády nebo rodinou, budeš vědět jak na to.
Součástí kurzu je i kompletní know-how (od přípravy po realizaci plavby) a asistence “přítel na telefonu” po dobu jednoho roku.


– legislativa
– odpovědnost
– plánování
– manévry
– plachty
– krizové situace

Ubytování, strava, doprava, kapitán

“Kdo nepadá jezdí pod své možnosti” je známé cyklistické rčení. My chceme aby ses za kormidlem poznal možnosti svoje a sé lodi. Tzn aby ses nebál/a a tvoje plavby byli bezpečné. K tomu účelu budeme mít 7 dlouhých dní a 6 nocí (na noční plavby) na velké moderní lodi se sólo kajutou pro každého.

.

Směny na vaření a další rutinu si rozvrhneme dle dobré praxe. Ideální dopravou bude osobní auto (klasickou trasou přes Rakousko a Slovinsko).
Těš se na klidný a trpělivý přístup Seafreaks-guru Honzy Husáka.

.

Termíny a ceny

Datum Počet dní Cena
říjen/listopad 2020 7 dní od 12.000,-/os

Cena obsahuje

– ubytování na jednotrupé námořní plachetnici ve dvoulůžkových kajutách
– služby kapitána a průvodce v jedné osobě
– konečný úklid lodě
– pojištění lodě
– pohonné hmoty do lodě a člunu
– turistickou taxu
– stání 2 marinách a na 3 bójkách

Cena neobsahuje

– cestu do mariny a zpět
– cestovní pojištění
– nápoje
– stravu
– případné poplatky za stání v dalších marinách