Plavba RELAX Sardínie

Plavba RELAX Sardínie

Itálie > Sardínie

Kam vyrazíme

Smaragdové pobřeží na severu Sardínie si oblíbili miliardáři z celého světa. My necháme jejich megajachty i s jejich starostmi stranou a prozkoumáme „evropský karibik” hezky „po našem”. K dispozici nám bude oblast od Olbie na sever včetně souostroví La Maddalena a Lavezzi. Domovská marina je v Portiscu cca 30 minut jízdy od letiště. Odtud se při dobrém počasí můžeme během dvou dní přeplavit až do Bonifacia na jihu Korsiky. Vzdálenosti jsou příjemné, proto se vše dá hezky stihnout za týden. Ikdyž je pravdou, že kdo jednou Sardínii zkusí, ještě párkrát se vrátí. A proč taky ne, přímé lety z Prahy nebo Německa trvají necelé dvě hodiny.Co zažijeme

Po týdnu postování superkýčovitých fotek z dovči možná přijdeš o pár závistivých kamarádů, ale ten zážitek bude stát za to. Oproti „suchozemským” turistům si užijeme tyrkysové zátoky s bílým pískem včetně západu a východu slunce a doplachtíme si kam nás to zrovna potáhne. Třeba do úžasného Bonifacia, města vybudovaného na útesu na jihu Korsiky. Jestli máš rád prolézání pevností a opuštěných ruin, k dispozici ti budou desítky pevností vybudovaných od 18 století do druhé světové války. Sardinie je vskutku jachtařský ráj!


– tyrkysové zátoky
– bílý písek
– italská a francouzská kuchyně
– vojenské pevnosti
– starobylé Bonifacio

Ubytování, strava, doprava, kapitán

Výběr lodí na Sardínii je menší než v Chorvatsku. My zvolíme zlatou střední cestu, typ plachetnice kterou dobře známe a na které se nám bude dobře relaxovat i plachtit. Podle počtu posádky vybereme 3 nebo 4 kajutovou loď o délce cca 12 až 15 metrů, vybavenou toaletou a sprchou. K vaření nám poslouží fajnová kuchyň (včetně prostorné lednice na dostatek alko i nealko drinků).

.

Do Olbie lítají charterové i klasické spoje z Prahy, Mnichova a Norimberka za ceny od tří do cca osmi tisíc korun. Za necelé dvě hodiny a 30 minutový transfer z letiště jsme v marině a může se vyplout. Nekonečné noční cesty autem do Chorvatska jsou minulostí. Zabal si flašku rumu, plavky a sluneční brýle, jedeme!

.

Sardínie je jachtařsky vcelku nenáročná oblast, vyžaduje, ale zkušenosti s kotvením a dobré plánování v závislosti na počasí. Proto se na této plavbě potkáte se Seafreak-guru Honzou Husákem, který vám taky pomůže s přípravou a veškerými dotazy.

Termíny a ceny

Datum Počet dní Cena
červen 2020 7 dní od 14.000,-/os
říjen 2020 7 dní od 13.000,-/os

Cena obsahuje

– ubytování na jednotrupé námořní plachetnici ve dvoulůžkových kajutách
– služby kapitána a průvodce v jedné osobě
– konečný úklid lodě
– pojištění lodě
– pohonné hmoty do lodě a člunu
– turistickou taxu
– stání 2 marinách a na 3 bójkách
– letišťní transfer do a z mariny

Cena neobsahuje

– letenku do Olbie a zpět
– cestovní pojištění
– nápoje
– stravu
– případné poplatky za stání v dalších marinách