Plavba EXPLORE Švédsko

Plavba EXPLORE Švédsko

Švédsko > Stockholmské souostroví

Kam vyrazíme

Skandinávie oplývá všemi odstíny zelené, malebnými domečky a také desítky tisíci malých ostrůvků. Právě kvůli nim se vyplatí vyrazit na průzkum na jachtě. Startovacím místem nám bude Stockholm, hlavní město Švédska s bohatou (nejen) námořní historií.
Navštívíme písečné pláže lemované oblými balvany, ale i malebné vesnice a námořní pevnosti. Necháme se zlákat pěšinkami vinoucí se malebnými zátokami.
Stockholmské souostroví je největší ve Švédsku a druhé největší v baltském moři a přitom jen 2 hodiny z Prahy.Co zažijeme

Nemáš rád horko a přelidněné promenády? My taky ne, proto jsme si oblíbili skandinávii. Těšit se můžeš na pestrou plavbu v chráněných vodách (bez velkých vln), výlety překrásnou přírodu a malebnými městečky. Užijeme si vína a mořských plodů při dlouhých večerech. Během léta totiž vychází slunko kolem 4 hodiny a zapadá kolem 10 večer. Takže po týdnu na lodi se ti bude zdát, že dovolená trvala snad měsíc.
30 tisíc ostrovů ve Stockholmském souostroví bude výzvou k opravdovému průzkumu. Todle nebude klasická dovča na jadranu.


– výlety po malých ostrůvcích
– malebné vesnice s dřevěnými domky
– prohlídka Stockholmu
– příjemné klima
– severská atmosféra

Spánek, strava, doprava, kapitán

Domovem nám bude tří až čtyř kajutová námořní plachetnice o stáří 5 až 10 let. Vařit si budeme na plně vybavené kuchyni, nebo využijeme služeb místních restaurací. Přesně tak jak se na tom předem domluvíme.
Na lodi je toaleta se sprchou s teplou vodou. Kotvit budeme jak v přístavech, tak na kotvě a bójkách. Užijeme si jak romantiku v přírodních zátokách, tak večerní procházky po přístavních nábřežích.

.

Do Stockholmu létají z Prahy přímé lety (např. ČSA za cca 2000,-)trvající necelé dvě hodiny. Minibusem se přesuneme do mariny a můžeme vyplout za dobrodružstvím. A když budeme chtít, tak si na zpáteční cestě užijeme jednu noc ve Stockholmu. Rychlé, levné, jednoduché.

.

Tisíce ostrovů a množství mělčin vyžadují přesnou navigaci a dobré zkušenosti s kotvením. Tuto plavbu bude kapitánovat Seafreak-guru Honza Husák.

Termíny a ceny

Datum Počet dní Cena
18. – 25.5.2019 7 dní od 13.000,-/os
8. – 15.6.2019 7 dní od 17.000,-/os
20. – 27.7.2019 7 dní od 22.000,-/os

Cena obsahuje

– ubytování na jednotrupé námořní plachetnici ve dvoulůžkových kajutách
– služby kapitána a průvodce v jedné osobě
– konečný úklid lodě
– pojištění lodě
– pohonné hmoty do lodě a člunu
– turistickou taxu
– stání 2 marinách a na 3 bójkách
– letišťní transfer do a z mariny

Cena neobsahuje

– letenku do Stockholmu a zpět
– cestovní pojištění
– nápoje
– stravu
– případné poplatky za stání v dalších marinách